۱۰ ترفند جادویی بازاریابی اینستاگرام

بازاریابی اینستاگرام

عضویت در خبرنامه

محصولات

بازاریابی اینستاگرام

بازاریابی اینستاگرام یا همان اینستاگرام مارکتینگ، یکی از روش‌های مهم در دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی دیجیتال) به حساب می‌آید.

با توجه به رشد و افزایش کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام، فرصت مناسبی برای فعالیت برندهای مختلف و کسب و کارهای کوچک و بزرگ در این پلتفرم آنلاین بوجود آمده است. شبکه اجتماعی که بیشترین محبوبیت را در ایران دارد قطعاً این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد که اگر محصولی دارید آن را به تعداد نفرات بیشتری معرفی کنید، اگر خدماتی دارید به افراد بیشتری ارائه کنید و اگر به دنبال برندینگ هستید ارتباط نزدیکی با مخاطبین برقرار کنید.

بازاریابی اینستاگرام، یکی از روش‌های پر بازده در بازاریابی شبکه های اجتماعی است.

اهمیت بازاریابی دیجیتال

اگر صاحب یک کسب و کار از هر نوعی هستید حتما باید توجه ویژه‌ای به بازاریابی دیجیتال و اصناف داشته باشید. مطمئن شوید هیچ گاه از زمان عقب نمی‌افتید چرا که هر روز روش‌های بازاریابی تکامل بیشتری نسبت به قبل پیدا می‌کنند.

امروزه همه به فضای مجازی روی آورده اند و اگر شما نتوانید نیاز مشتریان خود را با فناوری برطرف کنید به زودی آن ها را از دست می دهید و از رقیبان خود عقب می افتید.

تعداد زیادی از کسب و کار های کوچک و متوسط از ورود به دنیای فضای مجازی دوری می کنند چرا که از دانش کافی برای رقابت در این فضای بزرگ و حساس برخوردار نیستند. اگر می خواهید یک آینده درخشان برای برند خود رقم بزنید نباید از بازاریابی اینستاگرام چشم پوشی کنید.

اهمیت شبکه اجتماعی اینستاگرام

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی پرجمعیت است که ۸۰۰ میلیون کاربر فعال دارد و اگر در ایران خودمان کمی دقت کنیم متوجه می شویم که به راحتی جای فیسبوک را گرفته است.

بازاریابی اینستاگرام یکی از شیوه های بازاریابی شبکه های اجتماعی است که به راحتی در آن می توانید مشتریان هدف خود را پیدا کنید و کسب و کار خود را رونق ببخشید.

بازاریابی اینستاگرام

 

ممکن است سوال کنید که اینستاگرام مارکتینگ برای چه کسب و کارهایی مفید است؟ در یک کلام باید گفت که برای همه مفید و کاربردی است. از این رو در ادامه این مطلب تکنیک های مهمی را درباره بازاریابی اینستاگرام مرور می کنیم:

تکنیک اول – هدف خود را از بازاریابی در اینستاگرام مشخص کنید

قبل از شروع به هر فعالیتی در اینستاگرام بهتر است هدفگذاری کنید. کسب و کارها می توانند اهداف گوناگونی در این زمینه داشته باشند مانند:

برخی از کسب و کار ها برای تعامل بیشتر با مشتری وارد اینستاگرام می شوند تا مشتری با فعالیت هایی که کمتر دیده می شود و همچنین فرهنگ کاری آن برند بیشتر آشنا شود.

بعضی از کسب و کارهای بزرگ از بازاریابی اینستاگرام برای تثبیت جایگاه خود استفاده می کنند. به عنوان مثال شرکت سامسونگ برای افزایش فروش در اینستاگرام تلاش نمی کند. اما از همین طریق برای تثبیت برند خود و به اشتراک گذاشتن فعالیت های بشر دوستانه خود اقدام می کند تا در ذهن مردم ماندگار شود.

اکثر کسب و کارها از اینستاگرام برای افزایش فروش خود استفاده می کنند و در حقیقت بازاریابی در اینستاگرام را روشی برای افزایش فروش می دانند. به عنوان مثال شرکت دیجی کالا با استفاده از اینستاگرام محصولات دارای تخفیف خود یا محصولات جدید را به مخاطبان خود می فروشند.

تکنیک دوم – نام کاربری مناسبی را انتخاب کنید

برای انجام یک پروژه بازاریابی اینستاگرام موفق، قبل از هر چیز نام پیج یا صفحه خود را به درستی انتخاب کنید. چرا که افراد با جستجو کردن آن نام شما را پیدا و دنبال می کنند یا نظرات خود را با استفاده از آن نام در پیج خود تگ می کنند. پس حتما کمی زمان بگذارید تا نام مناسبی انتخاب کنید که به آسانی نوشته و خوانده شود.

تکنیک سوم – تنظیمات پروفایل اینستاگرام

پروفایل یک کسب و کار اینستاگرامی باید عمومی یا به اصطلاح پابلیک باشد تا هر فردی بتواند به راحتی محتویات داخل آن را ببیند. بعضی از افراد به اشتباه صفحه تجاری اینستاگرام خود را به صورت خصوصی قرار می دهند.

بازاریابی اینستاگرام

تکنیک چهارم – عکس پروفایل اینستاگرام

نکته مهم دیگر در بازاریابی اینستاگرام عکس پروفایل شماست. عکس کسب و کار ها باید لوگوی آن ها باشد مگر دلیل خاصی برای غیر از این موارد باشد. در ردیف بعدی باید عکس کیفیت لازم را داشته باشد چرا که عکس پروفایل بی کیفیت، خیلی جالب نخواهد بود.

تکنیک پنجم – نام صفحه اینستاگرام

چهارمین نکته مربوط به اسم پیح شماست که دقیقا زیر عکس پروفایل شما قرار دارد. امکان نوشتن نام صفحه به زبان فارسی وجود دارد. این امکان کمک می کند که افراد با جستجوی فارسی هم بتوانند شما را پیدا کنند.

تکنیک ششم – اطلاعات بیو

بیو پروفایل شما، کت و شلوار پیج شماست و باید متناسب با فعالیت و فضای کسب و کار شما باشد. بیو حداکثر می تواند در ۱۵۰ کاراکتر نوشته شود که بهتر است از این تعداد کاراکتر بهترین استفاده را بکنید و بیشترین تاثیرگذاری را بر مخاطب خود داشته باشید.

تکنیک هفتم – آدرس وبسایت

نکته هفتم برای بهبود بازاریابی اینستاگرام شما و معرفی برند کسب و کارتان نوشتن آدرس وب سایت است. بهتر است که آدرس سایت شرکت یا سازمانتان را در این قسمت وارد کنید. این کار پرستیژ کسب و کار شما را بالا می برد. از این آدرس برای لندینگ پیج یا کانال تلگرام هم می توانید استفاده کنید که توصیه نمی کنم.

تکنیک هشتم – تگ لوکیشن

برای بهبود نتایج بازاریابی اینستاگرام حتما از تگ لوکیشن هم استفاده کنید. این کار کمک می کند در جستجوی اینستاگرام بهتر ظاهر شوید تا بتوانید کاربران بیشتری را به صفحه خود وارد کنید.

به عنوان مثال تصویری از محیط کسب ‌وکار خود قرار داده و با استفاده از تگ لوکیشین محل آن را مشخص کنید. طبق آمار اینستاگرام، پست‌هایی که از تگ لوکیشین استفاده می‌کنند بیشتر از پست‌های دیگر دیده می‌شوند و کاربران را بیشتر با خود درگیر می‌کنند.

تکنیک نهم – از تصاویر با کیفیت استفاده کنید

در پست های خود از عکس های با کیفیت استفاده کنید. اگر در قسمت جستجوی اینستاگرام دقت کنید با هزاران عکس با کیفیت مواجه می شوید. بنابراین برند کسب و کارتان را با عکس های بی کیفیت خدشه دار نکنید.

بازاریابی اینستاگرام

تکنیک دهم – اصول هشتگ گذاری

هشتگ های اینستاگرام در فرآیند بازاریابی اینستاگرام شما بسیار تاثیرگذار هستند و نباید از آنها غافل شوید. در پست های خود از هشتگ های مرتبط استفاده کنید. اینستاگرام برای هر پست منتشر شده، محدودیت ۳۰ هشتگ را قرار داده است. قرا نیست که حتما از تمام ظرفیت آن استفاده کنید. معمولا استفاده از ۱۰ تا ۱۱ هشتگ در هر پست، تاثیرگذار است.

 


 

بهترین روش برای آموختن مهارت‌های پولسازی از اینستاگرام چیست؟

اساتید ما بعد از سال‌ها تجربه فروش و بازاریابی در اینستاگرام، مهمترین سرفصل‌ها و تکنیک‌ها را برای شما گردآوری کرده اند. این سرفصل‌ها عبارت هستند از:

محتوای دوره پولسازی از اینستاگرام

 • روز اول: اصول ابتدایی اینستاگرام
 • روز دوم: تحلیل رفتار مشتری برای خدمات یا محصول شما
 • روز سوم: ایجاد انگیزه خرید در مشتری
 • روز چهارم: پولسازی به روش نیچ مارکتینگ و پیدا کردن نقطه قدرت و تکنیک های ایجاد تمایز
 • روز پنجم: تکنیک های شروع قوی
 • روز ششم: ترفندهای ساخت پیج بیزینسی
 • روز هفتم: تکنیک های شبکه سازی در اینستاگرام و آموزش شبکه سازی
 • روز هشتم: تکنیک های اصولی پست گذاری و آی جی تی وی و باز کردن بحث سئو اینستاگرام
 • روز نهم: تکنیک های اصولی گذاشتن استوری و لایو
 • روز دهم: تکنیک های اصولی کپشن نویسی و دعوت به اقدام
 • روز یازدهم: تکنیک های هشتگ گذاری
 • روز دوازدهم: تکنیک های تبلیغات صحیح و جذب فالوئر واقعی در اینستاگرام
 • روز سیزدهم: استراتژی خلق محتوای ارزشمند و پولساز (روش خیلی جدید)
 • روز چهاردهم: ساخت تقویم محتوایی
 • روز پانزدهم و شانزدهم و هفدهم: ویدئو مارکتینگ
 • روز هجدهم و نوزدهم و بیستم: رفع اشکالات احتمالی، پرسش های متداول و پاسخگویی به سوالات

 

اطلاعات بیشتر درباره دوره ۲۱ روزه آنلاین پولسازی از اینستاگرام

وبینار چیست
وبینار چیست و چگونه از آن برای ارتقای کسب و کار خود استفاده کنیم؟
پولسازی از اینستاگرام
دوره آنلاین ۲۱ روزه پولسازی از اینستاگرام – مقدمه

مطالب بیشتر

۲۷ دیدگاه. دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست