میزان حقوق و دستمزد در سال ۱۳۹۹

حقوق و دستمزد

عضویت در خبرنامه

محصولات

افزایش حقوق و دستمزد

با تمام شدن هر سال شمسی کارگران و کارفرمایان منتظر صدور بخش نامه و میزان احتمالی افزایش حقوق و دستمزد در سال بعد می­باشند تا بتوانند براساس آن نیازهای خود را برنامه ریزی و مدیریت لازم را به جا آورند.

به طور معمول در پایان اسفند هر سال این بخش نامه توسط وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی جهت افزایش حقوق و مزایا به بیرون نشر پیدا می‌کرده است. اما در چند سال اخیر به دلیل افزایش شاخص بیش از حد تورم و اختلاف نمایندگان کارفرما و کارگر، این بخش نامه در فروردین سال مورد محاسبه تصویب و ارجاع گردیده است.

در سال ۱۳۹۹ چندرصد افزایش حقوق خواهیم داشت؟

طبق جلسات برگزار شده قبل از شیوع بیماری کرونا و تعطیلی رسمی جلسات کشوری آخرین مبحث گفتگو افزایش ۱۵% برای کارکنان وابسته به دولت بوده است و این نرخ برای کارگران از طرف نمایندگان آنان مورد قبول واقع نشده است. به همین دلیل این نمایندگان خواستار برگزاری مجدد جلسه در سال بعد شده بودند که تا امروز مورخ ۱۷ فروردین سال ۱۳۹۹ هنوز این جلسه برگزار نشده است.

طبق روال گذشته نهایتاً در نیمه دوم فروردین سال جاری میبایست این بخش نامه در سایت­های مرجع قرار بگیرد اما با توجه به شرایط کنونی کشور حتی ممکن است تصویب نهایی به اردیبهشت سال جاری نیز موکول گردد.

حقوق و دستمزد

درصورت عدم تصویب بخشنامه نرخ حقوق و دستمزد پرداختی چگونه محاسبه می­شود؟

در اینجا قابل به ذکر است که بگویم اگر جلسه نمایندگان کارفرما و کارگر برگزار نگردد، همچنین بخش­نامه حقوق و دستمزد در فروردین سال جاری صادر نشود، کلیه کارفرمایان موظف به پرداخت حقوق به نرخ سال گذشته می­باشند و پس از صدور بخشنامه ملزم به پرداخت ما به­التفاوت آن هستند.

آیا افزایش حقوق تا مبلغ ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان صحت دارد؟

برای اینکه ببینیم این احتمالات چقدر میتواند صحت داشته باشد نگاهی به روند افزایش نرخ حقوق و دستمزد کارگران در ۱۸ سال گذشته می­ اندازیم:

حقوق و دستمزد

همانطور که مشاهده می‌فرمایید طی ۱۸ سال گذشته کشور افزایش حقوق بیش از ۵۰% را تجربه نکرده است.

در سال ۱۳۹۸ با توجه به اینکه مزایای مشمول مانند بن و حق مسکن هم مبلغ قابل توجهی افزایش داشته‌اند، اگر میزان افزایش این دو را نیز به کل حقوق در نظر می‌گرفتیم، کل افزایش حقوق در سال ۱۳۹۸ حدود ۹/۴۷ درصد می‌شده است.

بنابراین طی همه این سال­ها ما افزایش حقوق بیش از ۵۰% را نداشته ایم و افزایش حداقل حقوق کارکرگران به مبلغ ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان یعنی در کل مشمول حدوداً معادل ۵۵% افزایش که کاملا غیر منطقی خواهد بود.

چرا افزایش ۵۵% درصدی حقوق کارگران غیر منطقی است؟

از آنجا که در سال­های اخیر با تورم بیش اندازه در داخل کشور روبه رو شدیم شاهد تعطیلی و یا تعلیق کاری خیلی از بنگاه ­های اقتصادی و کارآفرینان بوده­ایم. لازم به ذکر است که تورم مذکور بر تولید کنندگان و بنگاه های اقتصادی نیز وارد بوده است و از آنجا که در کنار این­ها قوانین مالیاتی سختی در سال جاری برای کارآفرینان مصوب شده است، این میزان افزایش حقوق برای اکثر بنگاه های اقتصادی زیان­آور خواهد بود.

بنابراین به احتمال قریب به یقین نمایندگان کارفرما این میزان افزایش را قبول نخواهند کرد.

حقوق و دستمزد

 


اگر علاقمند به مطالعه بیشتر در این زمینه هستید این مقاله ها را به شما پیشنهاد می کنیم:

عبور از موانع کسب ثروت با تغییر افکار و رفتارهای نادرست

هوش کلامی خود را تقویت کنید تا ارتباات شما قویتر شود


چرا ما به عنوان مردم عادی نباید منتظر چنین افزایشی باشیم؟

در اینجا لازم است که بگویم در صورت این مقدار افزایش در حقوق و دستمزد و با توجه به وضع کنونی حاکم بر دنیا و مستهلک شدن اقتصاد جهانی که کشور ما و کارآفرینان ایرانی نیز از این داستان مستثنی نیستند، در صورت تصویب افزایش حقوق به بیش از ۵۰% احتمال زیاد باید منتظر دو اتفاق ذیل باشیم:

  • تعطیلی کثیری از بنگاه­های اقتصادی در سال جدید
  • تعدیل نیروی گسترده توسط بنگاه های اقتصادی

در نتیجه در صورت اتفاق هرکدام از این دو رویداد تنها این قشر کارگر هستند که به شدت آسیب می­بینند و سپس تولید کنندگان و دارندگان بنگاه­ های اقتصادی.

در هرصورت بهتر است تا تصویب نهایی وزارت­ کار منتظر بمانیم و با پیش داروری­ ها و گوش دادن به شایعات ذهن خود را درگیر احتمالات نامشخص نکنیم. قطعاً بهترین تصمیم برای هر دو طرف (کارفرمایان و نمایندگان) گرفته خواهد شد.

اعتماد به نفس برای مدیران
کاربردی ترین معجون اعتماد به نفس برای مدیران جوان
وبینار چیست
وبینار چیست و چگونه از آن برای ارتقای کسب و کار خود استفاده کنیم؟

مطالب بیشتر

۴ دیدگاه. دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست