معجزه فروش هوشمند در رشد انفجاری کسب و کار

فروش هوشمند

عضویت در خبرنامه

سخنرانی انگیزشی
۵ تکنیک قدرتمند برای ارائه یک سخنرانی انگیزشی فوق العاده اثرگذار
موانع کسب ثروت
عبور از موانع کسب ثروت با تغییر افکار و رفتارهای نادرست

فروش هوشمند و فروشنده هوشمند

ویژگی های خاص یک فروش هوشمند را در چه آیتم هایی می دانید؟ آیا سود کلان را به فروش های دائمی کم سود ترجیح می دهید؟

آیا شما هم به دنبال فروش مکرر و دائمی برند یا محصولات خود می باشید؟ برای پاسخ به سوال هایتان در این زمینه پیشنهاد می کنم با خواندن مقاله همراه ما باشید.

فروش هوشمند بهتر از فروش سودمند

بر خلاف تصوری که بسیاری از فروشنده های سنتی دارند، سودهای اندک، حتی اگر دائمی هم باشند نمی توانند بهترین گزینه موجود برای یک کسب و کار باشند.

هدف ما در فروش هوشمند رسیدن به منفعت و سودی است که نه تنها دائمی است، بلکه ویژگی هایی مانند وفاداری مشتری، احساس حسن انتخاب، ثبات شغلی و فروش بالا را نیز به همراه داشته باشد.

فروش هوشمند

نقش اهرمی موثرتر از ارتباطات

چیزی که همیشه در مقوله فروش بسیار حائز اهمیت بوده و هست، مبحث ارتباط با مشتریان است. تمامی تکنیک های ارتباط با مشتری در این جمله خلاصه می گردد:

این که چه کلامی را برای چه شخصیتی به کار ببرید و چه ادبیاتی را در چه جایگاهی بیان کنید.

من عمیق ترین تکنیک ارتباطات در فروش هوشمند را، شناخت تیپ شخصیتی مشتریان می دانم. فروشنده هوشمند با اولین برخورد، پی به خصوصیات اخلاقی مشتری برده و چنان مدبرانه رفتار می کند که مشتری را شیفته شخصیتش کند‌.

شناخت تیپ شخصیتی مشتری سبب شده است تا در ارتباطاتمان کمتر دچار مشکل شویم.

به طور مثال، صحبت کردن با کلام و ادبیاتی کلاسیک برای مشتری که در سطح اجتماعی بالایی نیست چندان دلچسب نبوده و سبب گمراهی اش می شود یا داشتن پوشش نامناسب فروشنده برای مشتری که سبک اعتقادی خاصی دارد جذاب نیست.

فروش هوشمند

فروشنده هوشمند فقط به دنبال ارتباط موثر با مشتری نیست، بلکه تمام دغدغه‌ اش ایجاد تعادل رفتاری موثر می باشد.

فروش هوشمند با معرفی محصول بعد از معرفی فروشنده

یک فروشنده هوشمند تمام انرژی و انگیزه اش را برای یک معرفی پرقدرت به کار گرفته و چنان محکم و جذاب خودش را معرفی می کند که بی تردید نظر مشتری را جلب می کند.

او باید بداند که چه طور با وقار و متانت، مشتریانش را متقاعد کند. شخصیت فروشنده به حدی اثر گذار می باشد که ذهنیت مشتری را درگیر می کند؛ تا جایی که آن محصول را هر جا ببیند، ذهنش به سمت فروشنده آن محصول می رود.

سرعت تغییرات و رقابت شغلی در دنیای امروز آنقدر زیاد است که ثبات شغلی را به خطر انداخته است.

ویژگی خاص فروش هوشمند که در این میان فروشنده و محصولات را از سایر فروشنده ها متمایز می کند، ساخت یک برند برای خود فروشنده می باشد‌.

برند ی از جنس فروشنده که به طور مثال طبیعی است که وقتی شما گوشی اپل را می بینید به یاد استیو جابز بیفتید؛ اما زمانی که خود استیو جابز را می بینید، بدون شک به یاد اپل و محصولاتش می‌ افتید.

فروش هوشمند

 ضمانت و گارانتی، مُسَکنی برای محصولات گران قیمت

یک فروشنده هوشمند محصولات خود را با ضمانت معرفی می کند.

شاید محصولی ساعت ها مورد معرفی قرار گیرد و بازخوردی نداشته باشد، اما به محض این که صحبت از گارانتی و پشتیبانی محصول به میان می آید، ذهنیت مشتری در این فروش هوشمند به سمت کیفیت بالا رفته و محصول، بارها و بارها مورد انتخابش قرار می گیرد.

به طور مثال، کارمندی را در نظر بگیرید که برای خرید ماشین لباسشویی به فروشگاه مراجعه می کند و تصمیم به خرید محصولی متناسب با میزان درآمدش می گیرد. اما به محض معرفی قاطع برندی با کیفیت و گارانتی از جانب فروشنده، ترغیب به خرید محصولی گرانتر می شود.

علت این کار چیزی نیست جز اطمینان خاطر از خرید محصولی که از کیفیت بالایی برخوردار می باشد.


اگر علاقمند به مطالعه بیشتر در این زمینه هستید این مقاله ها را به شما پیشنهاد می کنیم:

با طراحی کمینه محصول پذیرفتنی کسب و کار خود را در برابر شکست بیمه کنید

رازهای کسب ثروت که فقط میلیاردرها آنها را می دانند


در گام نخست، چیزی که اهمیت دارد فروختن محصول می باشد؛ اما در گام های بعدی چیزی که بسیار مورد اهمیت قرار می‌گیرد، فروختن محصول به همان مشتری می باشد. محصولاتی مانند نایک و آدیداس، مشتریان دائمی خود را همیشه داشته اند. این نوع مشتریان را، مشتریان وفادار می نامند.

در نتیجه، یک فروشنده نماد و شناسه محصولی است که آن را معرفی می کند. برای داشتن فروش هوشمند باید به دنبال فروشنده هوشمند بود.

مطالب بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست