راهکارهای موثر برای تقویت قلب و درمان بیماری های قلبی با طب مکمل

درمان بیماری های قلبی

عضویت در خبرنامه

بیماری های قلبی
با این تکنیک های ساده از بیماری های قلبی دور بمانید
پرورش خلاقیت
آرزوی پرورش خلاقیت خود را با خواندن این مقاله محقق سازید

درمان بیماری های قلبی با طب سنتی

در قسمت قبلی این مقاله درباره بیماری های قلبی صحبت کردیم. تا جایی که به درمان بیماری های قلبی مربوط می شود، استفاده از داروهای گیاهی، از راهکارهای موثر و مفید طب سنتی به شما می‌شود. از جمله گیاهانی که برای تقویت قلب (و همچنین پاکسازی سودا از مغز) مفید و موثر هستند عبارتند از:

گل سرخ، به لیمو، به، بهارنارنج، بیدمشک، نسترن، هل، سنبل الطیب (اضطراب، تپش قلب، استرس)، زنجبیل، زرشک (گشاد کننده عروق)، رزماری و گل گاو زبان.

درمان بیماری های قلبی با طب سنتی

زعفران گیاه اختصاصی قلب است که طبع و ماده موثره گیاهی که همراه آن مصرف می شود را به قلب می برد.

می توان این گیاهان معطر را به صورت تکی یا ترکیبی، به صورت دمنوش مصرف کرد. بهتر است به دمنوش هایتان چند قطره زعفران اضافه کنید.

بهترین زمان خوردن داروهای قلب صبح ها بین ساعت ۱۰ تا ۱۲ و عصرها بین ساعت ۴ تا ۶ (یعنی بین هر دو وعده غذایی) می باشد.

تقویت قلب و درمان بیماری های قلبی با طب سوزنی

یک روش بسیار عالی برای درمان بیماری های قلبی تحریک نقاط زیر با طب سوزنی می باشد. برای انجام طب سوزنی می توانید به درمانگر طب سوزنی مراجعه کنید.

یا نقاط را با سر انگشت به مدت ۲ الی ۳ دقیقه، به طور متناوب، فشار دهید و رها کنید. یا از سوزن های بسیار ریز به نام پرس نیدل استفاده کرده و برای تحریک نقاط، آنها را مانند روش قبل فشار دهید.

یا می توانید روی نقاط، با چسب ضد حساسیت دانه ماش بچسبانید و آن را به روش فوق فشار دهید. (سید درمانی)

واحد اندازه گیری فاصله نقاط در طب سوزنی، یک عرض شصت در قسمت مفصل می باشد که سون نامیده می شود.

نقاط مهم

یکی از مهمترین نقاط، که درواقع نقطه قلب، و محل قرارگیری چاکرای قلب هم می باشد نقطه زیر است. محل دقیق آن، به اندازه ۲ سون (۲عرض شصت)، بالاتر از جناق می باشد.

تقویت قلب و درمان بیماری های قلبی با طب سوزنی

در درمان بیماری های قلبی به روش طب سوزنی به نقاط CV16 تا CV21 توجه نمایید. این نقاط روی خط قرینه بدن قرار دارند و به اندازه یک سون از هم فاصله دارند و CV22 زیر حفره گلو قرار دارد.

تقویت قلب و درمان بیماری های قلبی با طب سوزنی

نقاط زیر، در سمت راست و چپ (به صورت قرینه)، در دو طرف خط مرکز قرار دارند. یعنی در دو طرف نقاط CV16 و CV17 و CV18 و به فاصله یک سون از آنها قرار دارند.

تقویت قلب و درمان بیماری های قلبی با طب سوزنی

نقاط زیر، روی خط مرکز پشت بدن قرار دارند. نقطه GV9 درامتداد پایینترین قسمت استخوان کتف و نقاط GV10 و GV11 هرکدام یک سون بالاتر از نقطه قبلی می باشد.

تقویت قلب و درمان بیماری های قلبی با طب سوزنی

نقاط زیر، به صورت قرینه در سمت راست و چپ خط مرکز قرار دارند. یعنی در دو طرف نقاط GV9 و GV10 و GV11 و به فاصله ۱.۵ سون (۵/۱ برابر عرض شصت( از آنها قرار دارند.

تقویت قلب و درمان بیماری های قلبی با طب سوزنی

افرادی که طبق تشخیص پزشک نیاز به آنژیوگرافی دارند، اگر حدود یک تا دو ماه فرصت داشته باشند، با طب سوزنی بیشتر از ۸۰ درصد شانس بهبود و درمان را خواهند داشت و دیگر نیازی به آنژیوگرافی نخواهد بود.

درمان بیماری های قلبی با چاکرا درمانی

برای درمان بیماری های قلبی و همچنین درمان آنها باید چاکرای قلب پاکساری و متعادل گردد.

توجه داشته باشید که قبل از پاکسازی و متعادل سازی چاکرای قلب، باید روی چاکراهای قبلی یعنی چاکرای ریشه، چاکرای جنسی، چاکرای ناف و شبکه خورشیدی کارکنید تا مسیر انرژی برای رسیدن به چاکرای قلب باز شود وگرنه ممکن است اثر خوبی نداشته باشد.

محل چاکرای قلب، در مرکز قفسه سینه است. و مرکز کل چاکراها می باشد. هدف آن، رسیدن به وحدت و یکپارچگی کامل عالم مادی و معنوی از راه عشق است. منشأ تمام عواطف و احساسات و تمایلاتی که برای ارتباط عاشقانه و صمیمانه و عمیق داریم و همچنین منشأ ترس از جدایی و از دست دادن عشق و احساس غم، چاکرای قلب است.

مسدود بودن یا نا متعادل بودن چاکرای قلب فرد را دچار بیماری های قلبی و ریوی می کند. از جمله گرفتگی رگ های قلب، حمله قلبی، افتادگی دریچه قلب، بزرگ شدن قلب، کم خونی، فشار خون، سرطان ریه، تنگی نفس، آسم و سرطان سینه.

درمان بیماری های قلبی با چاکرا درمانی

پاکسازی و متعادل سازی چاکرای قلب

به منظور درمان بیماری های قلبی می توانیم از روش های پاکسازی و متعادل سازی چاکرای قلب نیز بهره ببریم. در این مورد، این تکنیک ها را پیشنهاد می کنیم:

  1. خودتان و دیگران را دوست داشته باشید، بدون انتظار پاسخ. عشق بی قید و شرط را تجربه کنید.
  2. بخشش و فراموشی اشتباهات خودتان و دیگران و تجارب تلخ گذشته.
  3. عواطف واحساساتتان را سرکوب نکنید و آنها را بروز دهید.
  4. به خودتان احترام بگذارید و خودتان را دوست داشته باشید.
  5. اگر رابطه ای موجب ناراحتی و آزار شما می شود آن را تمام کنید.

انجام مدیتیشن های مربوط به چاکرای قلب

یک مدیتیشن ساده برای پاکسازی چاکرای قلب این است که درحالت مراقبه قرار بگیرید و پس از چندین نفس عمیق و ریلکس شدن، در ذهنتان، روی چاکرای قلب خود متمرکز شوید. این کار هم در درمان بیماری های قلبی بسیار تاثیرگذار است.

تصور کنید که با هر دم، نور سبز درخشان وارد چاکرای قلب در مرکز قفسه سینه شده و فضای سینه پر از این نور می شود و چاکرای قلب را پاک و شفاف می کند و با هر بازدم، همه ی آلودگی ها و انرژی های راکد شده و ناهماهنگ، از قفسه سینه خارج میگردد.

می توانید برای هرکدام از چاکراهای قبلی که دربالا ذکرشد همین مراقبه را با نور سفید انجام دهید تا به چاکرای قلب برسید.

گرفتن مودرای متناسب با چاکرای قلب

گرفتن مودرای متناسب با چاکرای قلب روزانه به مدت ده دقیقه و درحالت نشسته و با ستون فقرات صاف، می تواند اثر متعادل کننده روی چاکرای قلب داشته باشد.

می توانید این مودرا را در هنگام انجام مدیتیشن چاکرای قلب بگیرید.

نحوه گرفتن مودرای مربوط به چاکرای قلب به این صورت است. سر انگشت شصت و اشاره همدیگر را لمس می کنند و سه انگشت دیگر آزاد هستند. توجه کنید که سر انگشتان، روی هم قرار نگیرند و اتصال دو انگشت حالت دایره ای شکل داشته باشد و تیز نباشد و انگشتان، به عقب خم نشده باشند.

مودرای متناسب با چاکرای قلب

موسیقی درمانی

عامل دیگر در درمان بیماری های قلبی و همچنین درمان آنها، موسیقی است. هر نوع موسیقی کلاسیک، مدرن، سنتی و غیره که اثر پاکیزه سازی و تزکیه و پالایش کنندگی داشته باشد و قلبتان را با رقص زندگی یکی کند برای چاکرای قلب موثر است.

لذت بردن از طبیعت

پیاده روی آرام در فضاها و طبیعت سبز و پابرهنه راه رفتن روی چمن، از راه چاکرای قلب، کل وجودتان را هماهنگ می کند.

رایحه درمانی

رایحه گل سرخ دل آزرده را تسکین می دهد و امواج عاشقانه و ملایم آن، آرامش بخش قلب است. بنابراین می توان از تاثیر این گیاه و دارو در درمان بیماری های قلبی بهره گرفت.

تغذیه درمانی

پسته سبز،کاهو، خیار،اسفناج، انگورسبز، کیوی، کلم، فلفل سبز، لوبیا سبز، نخودفرنگی عدس سبز برای چاکرای قلب مفیدند.

سنگ درمانی

سنگ های سبز و صورتی مانند زمرد، تورمالین صورتی، یشم سبز، مالاکیت وکوارتزصورتی برای تعادل چاکرای قلب موثرند.

و همچنین نگهداری از گیاهان سبز و طبیعی در منزل وپوشیدن لباس های سبزرنگ، به تقویت و تعادل چاکرای قلب و در نتیجه التیام بیماری های قلبی کمک می کنند.

 


اگر علاقمند به مطالعه بیشتر در این زمینه هستید این مقاله ها را به شما پیشنهاد می کنیم:

موثرترین روش های درمان میگرن بدون استفاده از داروهای شیمیایی

تکنیک های افزایش سلامت روان


 

علت و درمان ذهنی بیماری های قلبی

درکتاب شفای زندگی نوشته لوییز هی، علت احتمالی بیماری های قلبی، مشکلات هیجانی و عاطفی، عدم شادمانی، سخت دل شدن، اعتقاد به فشار و تقلا می باشد و راه درمان آن شادی، شادی و شادی است.

این گفته نیز راهنمایی مفیدی را در زمینه درمان بیماری های قلبی به ما ارائه می دهد. همچنین، الگوی تازه ذهنی برای درمان بیماری های قلبی، تکرار زیاد عبارت زیر و درنتیجه درونی کردن آن میباشد:

من با مهر و محبت اجازه می دهم که شادمانی در ذهن و تن و تجربه هایم جریان یابد.

چنانچه درمان بیماری خاصی را در نظر دارید، لطفا در بخش نظرات در انتهای همین صفحه مطرح بفرمایید تا برای موردی که بیشترین درخواست را داشته باشد، مقاله تهیه گردد.
پیروز و سلامت باشید | سودابه سلیمی زاده

مطالب بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست