داستان مدرسه موفقیت از کجا شروع شد؟

 ۱۰ سال هست که در صنعت آموزش مشغول به فعالیت هستم و همواره از همان روزهای اول رسالتم این بود که حال دل خیلی ها را خوب کنم. کار من ساخت و ساز بود ولی نه ساخت و ساز ساختمان، بلکه آدم های شاد و هدفمند و موفقیت می ساختم تا نسل بعدی بی نظیر و ایران بهتری داشته باشیم و خدا را شکر می کنم که هر لحظه حامی و پشتیبان من در تمامی لحظات بوده و هست.خدایا شکرت.

  خوشحالم که ده سال است در صنعت آموزش مشغول فعالیت هستم، در ۳۵ شهر ایران سمینار برگزار کردم و خدا را شکر می کنم به دیگران آموزش دادم چطور شاد و هدفمند زندگی کنند.از بهمن ماه نیز با شروع کرونا در کسب و کار ما هم تغییر حاصل شد زیرا دوران کرونا شرایطی را به وجود آورد که کلیه روابط ما را تحت تاثیر قرار داد. عده زیادی کسب و کار و روابط حرفه ای خود را از دست دادند و ضررهای زیادی را متحمل شدند. در همین دوران بود که کسب و کارهای زیادی تعطیل شدند و برگزاری اکثر جلسات شغلی و حرفه ای با مشکلات زیادی رو به رو شد.

  با این حال، ما از همان روزهای اولیه ظهور کرونا به دور از نگرانی، سعی کردیم روابط خود را حفظ کنیم و حتی در موارد بسیاری آنها را توسعه دادیم. شرکت کنندگان در سمینارهای من، اعضای تیم اجرایی و همکارانم وقتی دیدند که من به مرخصی نرفتم و فعالیتم ادامه پیدا کرد خیلی خوشحال شدند. براستی شیوع ویروس کرونا نیز برای بسیاری از ما استرس زا بود و در کنار تحت تاثیر قرار گرفتن روابط حرفه ای و شغلی، نگرانی هایی را نسبت به سلامت خود و خانواده مان به وجود آورد.

 من اعتقاد دارم ویروس کرونا مشکلی است که بر خلاف میل همه ما به وجود آمده است. به جای استرس گرفتن و منفی بافی باید بتوانیم به بهترین شکل با آن مقابله کنیم و به خودمان ثابت کنیم که ما سرسخت تر از مشکلات هستیم.من به همه شاگردانم نیز گفتم مراقب سلامتی خود باشید، ورزش کنید، مطالعه کنید، غذاهای سالم بخورید، سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید، ذهنتان را آرام کنید و روابط حرفه ای خود را به بهترین شکل ممکن ادامه دهید و همواره باور داشتم لازمه پیدا کردن راهکار برای هر مشکلی، شناخت کامل آن است. 

 پس اگر می خواهیم به بهترین راهکار برای توسعه روابط در زمان شیوع ویروس کرونا برسیم، قبل از هر چیزی باید نسبت به ماهیت شرایط پیش رویمان آگاهی کامل داشته باشیم. من، ساعت های زیادی را صرف مطالعه تازه های کشف شده در خصوص ویروس کرونا می کنم و همواره به دنبال پیدا کردن منابع علمی جدید و ارتقای آگاهی خود هستم. همواره باور داشتم وقت طلاست و نباید اجازه دهیم که ثانیه ها و دقایق زندگی ما، به هر دلیلی از جمله شیوع بیماری کرونا و خانه نشینی بسیاری از انسان ها از دست برود. من هر لحظه و هر ثانیه از زندگی ام فکر کردم مفیدترین کاری که می توانم انجام بدهم چه چیزی است و همان کار را می کنم. انجام مفیدترین و بهترین کار در هر لحظه و هر دقیقه از زندگی، به معنی پیشرفت مستمر و پیوسته است. پیشرفتی که در تک تک دقیقه های عمرمان زندگی ما را در بر می گیرد و همه روزه، چیزهای زیادی به ما می آموزد و ما را به جلو هدایت می کند.

  در دوران بیماری کرونا نیز، زمان مناسبی پیش آمده است که در ساعت هایی که در منزل به سر می برید، استعدادهای نهفته خود را کشف کنید و آنها را شکوفا سازید.براستی مطالعه کتاب های جدید و تماشای فیلم های آموزنده و گوش دادن به پادکست های آموزشی و انگیزشی از بهترین گزینه های پیش روی ما در این دوران است. ما نیز با بهره بردن از حضور همکاران و سایر اساتید و توجه به کارهای تیمی، یکی از بکر ترین ایده ها و مهم ترین کارهایی که در دوران کرونا انجام دادیم برگزاری وبینارها و لایوهای آموزشی در مدرسه موفقیت بود که براستی گام بزرگی در این شرایط سخت و بحرانی است. گرچه امکان در آغوش کشیدن و گفت و گو های گرم و صمیمی در کنار یکدیگر وجود ندارد، اما خوشبختانه تکنولوژی امروزی و رسانه های اجتماعی فرصتی را برای ما به وجود آورده اند که تا حد زیادی بتوانیم بر این مشکل فائق بیاییم. 

 براستی برگزاری وبینارهای پیشرفته، راه چاره و جایگزینی برای کلاس ها و کارگاه های حضوری بوده و هست. تیم ما، به راحتی توانست تکنولوژی روز دنیا را به کار گیرد، وبینارهای مشترک و اختصاصی برای شاگردان خود برگزار کند و از ظرفیت شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام حداکثر بهره را ببرد. توسعه روابط حرفه ای در بستر فضای مجازی، بسیار راحت تر از دنیای بیرون است و در زمانی که به دلیل بروز شرایطی خاص مانند بیماری کرونا، انسان ها وقت بیشتری را در فضای مجازی سپری می کنند، این کار راحت تر هم شده است. تکنولوژی و روابط ما، در نقطه ای که فکرش را هم نمی کردیم کاملا به هم وابسته شدند. براستی برگزاری دوره های آنلاین کمک شایانی به بهبود و رونق کسب و کار و افزایش روحیه و عملکرد در خیلی از شرکت کنندگان کرده است.

 ما غیرتی پای هدف هایمان می ایستیم.

در مدرسه موفقیت یاد می گیریم اول خوب زندگی کنیم یعنی حال دلمان خوب باشد آنگاه یقینا به نتایج بهتری می رسیم.

درباره ی بابک بهمن خواه
بخشی از رزومه بابک بهمن خواه

  • موسس مجموعه آموزشی مدرسه موفقیت
  • نویسنده بیش از ده عنوان کتاب آموزشی
  • برگزاری سمینار در بیش از ۳۵ شهر ایران
  • اجرای بیش از برنامه در رادیو و تـلـویزیون
  • آموزش فن بیان و مهارت زندگی و دوره وی ای پی به بیش از ۲۰۰۰۰ نفر
  • مـشـاور تـعـدادی از شرکت های بزرگ

با این محصولات میتونی کلی انرژی بگیری و اقدام کنی

به این مطلب رای بدهید:

۰ ratings۰/۵