بازاریابی شبکه ای چگونه زندگیتان را تغییر می دهد؟

بازاریابی شبکه ای

عضویت در خبرنامه

محصولات

بازاریابی شبکه ای چیست؟

«رابرت کیوساکی» بی شک بزرگترین استاد و مشاور جهان در زمینه هوش مالی است. او سخت باور دارد که بازاریابی شبکه ای یکی از بهترین فرصت ها برای کارآفرینی است.

بازاریابی شبکه ای در حقیقت یک فرصت جدید تجاری ست به معنای ایجاد کسب و کار شخصی خودمان به جای کار کردن برای دیگران. شما در این تجارت یک سیستم فروش ایجاد می کنید و با تلاش و پشتکار می توانید سازمان فروش خود را گسترش دهید.

اگرچه موفقیت فردی لذت بخش است، اما توانایی کمک به دیگران در رسیدن به موفقیت، لذت بخش تر است. همچنین کارکردن با افرادی که مشتاق یادگیری و پیشرفت هستند، حس بسیار خوشایندی است. افرادی که همواره مشتاق ایده های جدید هستند و جزو باهوش ترین، مهربان ترین، با اخلاق ترین، معنوی ترین و حرفه ای ترین افرادی هستند که در هر تجارتی می توان یافت.

اهمیت بازاریابی شبکه ای

بازاریابی شبکه ای از اواسط قرن گذشته به شکل های مختلفی وجود داشته است. ایده اصلی در عین هوشمندی ، ساده است: به جای پرداخت مبالغ سنگین به انواع کانال های بازاریابی به منظور تبلیغ و توسعه محصولات و خدمات، پول به افرادی که خودشان مشتری پر و پا قرص محصولات هستند و آن را به دیگران معرفی و توصیه می کنند پرداخت می شود. نمایندگانی که خودشان جز برترین مصرف کنندگان متعهد و مشتاق هستند.

هر متخصص بازاریابی و شرکت ابرقدرتی می داند که قدرتمندترین روش تبلیغات در جهان، روش تبلیغ « دهان به دهان » است و کار بازاریابی شبکه ای اجرای آن بصورت حقیقی است.

شما به عنوان نماینده شرکت نه تنها از بابت خرید کالا توسط زیرمجموعه هایتان کمیسیون می گیرید بلکه از بابت خرید زیرمجموعه های زیرمجموعه هایتان نیز درصدی به شما تعلق می گیرد. یعنی هم به صورت مستقیم و هم به صورت غیرمستقیم بر درآمدتان به مقدار زیادی افزوده می شود.

امروزه، فروش مستقیم یا همان بازاریابی شبکه ای بیش از  ۱۱۰ میلیارد دلار از فروش سالیانه جهانی را به خود اختصاص داده است.

بازاریابی شبکه ای یک معامله برد-برد است. شرکت به سطح فوق العاده ای از نفوذ در بازار می رسد که از طریق بازاریابی معمول سنتی، هدف سخت و پرهزینه ای است.

ما در بازاریابی شبکه ای کسی را استخدام نمی کنیم، در عوض ، افراد را به عنوان نمایندگان مستقل حمایت می کنیم. بازاریابی شبکه ای قدرتمند است زیرا عملا نتیجه بخش است.

«تام پیترز» متخصص افسانه ای مدیریت و مولف کتاب پرفروش  « در جستجوی برتری » بازاریابی شبکه ای را به عنوان اولین تغییر انقلابی در بازاریابی توصیف می کند.

امروزه از نظر بسیاری از متخصصان و تاجران موفق، بازاریابی شبکه ای به عنوان یکی از مدل های تجاری با سرعت پیشرفت بالا محسوب می شود. به عنوان نمونه؛  « وارن بافت » و  « ریچارد برنسون » هر دو میلیاردرند، هر دو مرد عمل هستند و هر دو شرکت بازاریابی شبکه ای دارند.

دارایی ها هستند که درآمد را می سازند

زمانی که افراد به جلسات بازاریابی شبکه ای می روند، مهمترین سوالی که می پرسند این است:  « اگر وارد این کار شوم، درآمد ماهیانه ام چقدر خواهد بود؟ » و پاسخ تنها یک چیز است: « به خودتان بستگی دارد »

هر میزان تلاش و زمان و تمرکزی که روی کار خود بگذارید به همان نسبت درآمد خواهید داشت.

در حقیقت، مساله اصلی که باید به آن آگاه باشید کسب درآمد نیست، بلکه به دست آوردن دارایی هایی است که درآمدزا باشند. هرچیزی یا پول می سازد یا از آن می کاهد. هرچیزی که برای شما پول نمی سازد، دارایی نیست، بدهی است.

یک دارایی چیزی است که برای شما کار کند، طوری که دیگر مجبور نباشید بقیه عمرتان را صرف کارکردن کنید.

زمانی که در بازاریابی شبکه ای تجارت خود را شروع می کنید، در کنار کسب مهارتهای اساسی زندگی در واقع برای خود یک دارایی حقیقی می سازید. یک درآمد مداوم.

دارایی شماره یک، کسب و کار شخصی و دارایی شماره دو، املاک و مستقلات است. هدف از داشتن املاک، حفظ آن به عنوان یک دارایی است، نه فروش آن برای به دست آوردن سود بیشتر.

بازاریابی شبکه ای، فروش محصول یا کسب درآمد نیست

اکثر مردم تصور می کنند که موفقیت در تجارت به این معنی است که باید فروشنده فوق العاده ای باشند. در صورتی که در بازاریابی شبکه ای، عدف اصلی فروش یک محصول نیست. هدف، ساختن شبکه است. ارتشی از نمایندگان مستقل که آن محصول را به دیگران معرفی کنند.

در بازاریابی شبکه ای موضوع کسب درآمد بیشتر نیست، بلکه ساخت و ایجاد یک دارایی است. یک دارایی که برای شما درآمد تولید می کند؛ یک درآمد غیرفعال.

آموزش کسب و کار در دنیای واقعی

مهمترین دلیلی که همواره بازاریابی شبکه ای را ارزشمند نموده، نه استقلال مالی و نه حتی معرفی محصولات فوق العاده ای که می تواند سبب تغییر روال زندگی افراد و بهبود آن شود. بله، در بازاریابی شبکه ای، محصولات اغلب عالی هستند و بی شک بازاریابی شبکه ای راهی برای کسب ثروت و استقلال مالی است.

اما مهمترین ارمغان این تجربه، دریافت آموزش های کسب و کار و تجارت در دنیای واقعی است.

سه نوع آموزش برای پیشرفت

اگر می خواهید از لحاظ مالی موفق باشید، به سه نوع آموزش مختلف نیاز دارید: ۱_ مدرسه ای ۲_ حرفه ای ۳_ مالی

  • آموزش مدرسه ای به شما خواندن و نوشتن و محاسبات ریاضی می آموزد که در جای خود آموزش مهمی است به خصوص در دنیای امروز
  • آموزش حرفه ای به شما تخصص و مهارت های شغلی یاد می دهد تا بتوانید پول بدست آورید.
  • آموزش مالی جایی است که می آموزید چکار کنید تا پول برای شما کار کند، نه شما برای پول

اگر قصد داری خودت ثروتمند شوی، به آموزش مالی در دنیای حقیقی نیاز داری. و اگر می خواهید در تجارت موفق شوید، باید یک سری مهارت های فنی را بیاموزید و این تنها کافی نیست بلکه مهمتر از آن، مهارت های زندگی است. کلید موفقیت بلندمدت در زندگی ، آموزش، مهارت ها، تجارب و از همه مهم تر ، شخصیت شماست.

کدام تجارت در کنار ایجاد کسب و کار، زمانی را به آموزش و پیشرفت شخصیت شما اختصاص می دهد؟

تجارت بازاریابی شبکه ای

در بازاریابی شبکه ای ، افراد اغلب تجاربی به دست می آورند که سبب یادگیری مهارت ها و توسعه جنبه های شخصیتی می شود.

بازاریابی شبکه ای به شما می آموزد که چگونه بر ترس هایتان غلبه کنید، چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنید، ویژگی های روانی افرادی را که همیشه به شما جواب منفی می دهند بشناسید و چطور هنگام مواجهه با چالش های زندگی واقعی، همچون عدم پذیرش از سوی دیگران، ایستادگی کنید.

بازاریابی شبکه ای ، تجارتی است که همزمان با یادگیری، پول هم دریافت می کنید.

بازاریابی شبکه ای، یک مدرسه کسب و کار عملی در دنیای واقعی است. برای کسانی که می خواهند مهارت های عملی یک کارآفرین را داشته باشند.

مسیر سودمند برای پیشرفت فردی

بدیهی است که همه افرادی که وارد بازاریابی شبکه ای می شوند به سطح یکسانی از موفقیت نمی رسند.

برای بدست آوردن درآمد ثانویه که کار ساده ای هم نیست، ابتدا باید ارزش ها تغییر کنند. نه تنها کارتان بلکه شخصیت تان هم باید متحول شود.

مساله فقط تغییر نوع کسب و کارتان نیست، مساله تغییر نگرش خودتان است.

هرکدام از ما در درون خود، یک برنده و یک بازنده داریم که همیشه با هم رقابت می کنند تا کنترل ذهن ما را بدست گیرند. برنده خواهان ریسک است، اما بازنده ، فقط و فقط به فکر ایمنی و راحتی است.

دلیل اینکه بخواهید به یک شرکت بازاریابی شبکه ای ملحق شوید این است که آنها برنده درونتان را حمایت خواهند کرد تا برخیزد و وارد میدان شود.

بسیاری از مردم توانایی ادامه دادن، غلبه بر ناامیدی ها و حفظ چشم انداز اهدافشان را ندارند. آنها این مهارت مهم را یاد نگرفته اند.

بازاریابی شبکه ای به شما فرصتی برای رویارویی، مقابله و غلبه بر ناامیدی و ترس هایتان را می دهد و باعث افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس شما می شود.

حلقه ای از دوستانی که با شما رویاها و ارزش های مشترک دارند

اگر می خواهید اقتصاد را در زندگی خود تغییر دهید، یافتن دوستان جدید مهم تر از یافتن شغل جدید است. درآمد هر شخص تقریبا معادل میانگین درآمدهای پنج نفر از نزدیک ترین دوستانش است.

اگر می خواهید ثروتمند شوید، باید با کسانی ارتباط داشته باشید که یا ثروتمند هستند یا می تواننددر ثروتمند شدن به تو کمک کنند. در یک تجارت شبکه ای با کسانی ارتباط خواهید داشت که کمک می کنند ثروتمندتر شوید. بازاریابی شبکه ای علاوه بر آموزش های تجاری عالی، دنیایی از دوستان جدید را برای شما به ارمغان می آورد. دوستانی که با شما در یک راستا حرکت می کنند. در پی همان ارزشهایی هستند که شما هستید.

در بازاریابی شبکه ای، قدرت در محصول نیست. قدرت در شبکه است. اگر خواهان ثروتمند شدن هستید، بهترین استراتژی، یافتن راهی برای ایجاد یک شبکه قدرتمند ، ماندگار و رو به رشد است.

قانون متکالف

«رابرت متکالف» بنیانگذار شرکت تری کام و یکی از سازندگان شبکه کامپیوتری کابلی، معادله ای را ارائه کرد؛ «ارزش اقتصادی یک شبکه، برابر مجذور تعداد کاربرانش است» که بر طبق آن با افزایش اعضای یک شبکه، ارزش آن شبکه به طور هندسی افزایش می یابد.

برای استفاده از قانون متکالف باید با افزودن شخصی همانند خودتان، شبکه خود را گسترش دهید. یک شبکه مانند یک اهرم عمل می کند: تاثیر تلاش و نیروی شما را افزایش و زمان رسیدن به نتیجع را کاهش می دهد.

یک‌ تجارت تکثیرپذیر و تماما توسعه پذیر

در بازاریابی شبکه ای، کار شما تبادل اطلاعات، داستان پردازی و ساخت یک شبکه است.

بسیاری از موفق ترین بازاریاب های شبکه ای، مربی، مادر، روحانی یا معلم بوده اند. یعنی اشخاصی که از بازگو کردن داستان های هیجان انگیز و‌کمک به افراد لذت می برند.

در بازاریابی شبکه ای، اصل ماجرا، به اشتراک گذاشتن اطلاعات و داستان های شخصی است، نه فروش سخت و فراوان.

کلید موفقیت در فروش، توانایی ها و مهارت های شماست.

کلید موفقیت در بازاریابی شبکه ای، تکثیر و گسترش شبکه توسط شماست. یعنی بتوانید افرادی مانند خودتان را جذب شبکه کنید و آنها هم کار شما را تکرار کنند.

تفاوت عمده بین فروش و باریابی شبکه ای، عامل تکثیر است. قدرت تجارت شما در توسعه پذیری آن است.

شما به منظور تکثیر کارتان به فروشندگان قهار نیاز ندارید. به افرادی نیاز دارید که مایل به فراگیری مهارت های ابتدای کسب و کار و ایجاد ارتباط هستند و خودشان را از نظر شخصی به کارآفرینان و تیم سازان تعیین کننده ارتقا خواهند داد.

مهارت های بی نظیر رهبری

چرا رهبری؟  به این دلیل که اغلب افراد کلمات و عبارات تکراری مثل دستیابی به رویا ها، گذراندن زمان با خانواده، آزادی و غیره را در صحبتهایشان استفاده می کنند. اما افراد کمی هستند که با الهام بخشی و جلب اعتماد کافی، انسانها را برای حرکت به سوی این عبارات و اهداف رهنمون می شوند. چنین قدرتی فراتر از کلمات است. یعنی توانایی صحبت مستقیم با روح افراد و این یعنی رهبری حقیقی.

و رهبری است که یک تجارت بزرگ را می سازد.

بازاریابی شبکه ای قصد تربیت رهبری را دارد که معلمی فوق العاده بوده و به افراد تعلیم دهد تا رویای خود را برای رسیدن به آرزوهایشان در آموزش به « دیگران » برای دستیابی به رویاهایشان محقق گردانند.

هدف، ساختن یک زندگی باشکوه است

هدف تجارت بازاریابی شبکه ای فقط ایجاد درآمد نیست، هدف، یادگیری مهارت ها و کسب هوش مالی برای ایجاد ثروت واقعی است و هدف نهایی شما از ثروت زایی داشتن یک زندگی باشکوه است یعنی زندگی در آرامش، لذت و رضایت.

اگر اصول و سنگ بنای ثروت را فرابگیرید، اگر پول، زمان و توجه خود را با هوشمندی مدیریت کنید، اگر رویاپردازی کنید و جسارت دنبال کردن رویاهایتان را داشته باشید، آنگاه می توانید زندگی داشته باشید که موفقیت غیرمنتظره، باورنکردنی و حقیقی به دنبال دارد.

تجارت قرن بیست و یکم

بازاریابی شبکه ای بنا به ماهیت خود، یک سیستم کاملا عادلانه، دموکراتیک و اجتماعی ثروت سازی است و تنها راه موفقیت در آن، کمک کردن به ثروتمند شدن دیگران در این کسب و کار است. شرکت های بازاریابی شبکه ای با ایجاد فرصت های شغلی، در سراسر جهان صلح را برقرار می کنند و اکنون این فرصت برای شما هم مهیا شده.

به قرن بیست و یکم خوش آمدید.

دوره زنان جذاب
دوره آنلاین ۷ روزه زنان جذاب، زنان قدرتمند – جلسه دوم
باورهای مثبت
باورهای مثبت خود را تقویت کن

مطالب بیشتر

۱ دیدگاه. دیدگاه جدید

  • به نام خدایی که همین نزدیکیست
    سلامبه استاد بهمن خواه عزیز و تیم قدرتمندشون، روزتون بخیرو کامیابی، ممنون از مقاله مفید و عالی تون کلی مطالب در مورد بازاریابی شبکه ای یاد گرفتم. ممنون خانم پاسخی، شما فوق العاده این همیشه بدرخشین.😀😍💜💪🌀
    براتون ازخدای خوبیها،سلامتی،سعادت،سربلندی و ثروت آرزو میکنم. مهدیه کاظمی(سلطان انرژی،قهرمان جهان،سخنران و مشاور انگیزشی ورزشی و با افتخار شاگردvipاستاد بهمن خواه)

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست